Zajímavosti

Šumava - Tipy na výlety

29. srpna 2018 v 21:30
Zdravím,
mám tady slíbený článek na výlety po Šumavě a okolí. Dost často sem dávám fotky z výletů, právě ze Šumavy a hodně z vás píše, že se tam teprve chystáte nebo, že jste zde ještě nikdy nebyli. Právě proto bych vám ráda některá má oblíbená místa krátce představila.
Na Šumavě jsem několikrát do roka a to třeba jen na víkend, je to taková má srdeční záležitost. Jezdím sem od malička a těch míst, zážitků a vzpomínek je hodně.
Vím, že už je konec léta a tento článek měl přijít dřív, ale nějak jsem nestíhala, tak to omluvte a hlavně - Šumava je krásná v každém ročním období, takže určitě neváhejte vyrazit kdykoliv. :)

Tady je ve zkratce vše, co budu zmiňovat:
  • Kvilda - pivovar, pekárna, prameny Vltavy, Jezerní slať
  • Zadov - rozhledna (skokanský můstek), půjčovna koloběžek
  • Kašperk - výhled na Kašperk, město Kašpěrské hory (bistro/kavárna)
  • Špičák - rozhledna, okruh jezera Černé, Čertovo
  • Javorník - kaple, rozhledna
O všem, či jsem zde vypsala najdete podrobnější informace v odkazech níže - v článku jde o mé zkušenosti a názory :)

KVILDA
Nejvýše položená vesnice v ČR. Jezdím sem již od malička a nikdy nevynechám procházku lesem kolem vsi, pokračuji kolem kostela Sv. Štěpána a cestu zakončím v pekárně. Na Kvildě je také muzeum v budově obecního úřadu, několik obchůdků se sportovním vybavením, suvenýry a samoobsluha. Na jídlo mimo pekárny doporučuji také Ski penzion. Mají zde polední menu po celý den a vaří českou klasiku, ale i těstoviny nebo lehčí jídla a každý den tam mají borůvkové knedlíky.

V okolí Kvildy pak můžete navštívit Prameny Vltavy - z Kvildy cca 7,5 km pěšky nebo na kole a také Jezerní slať. V zimě je zde k dispozici menší sjezdovka vhodná pro děti a začátečníky, nebo pro ty, kteří lyžují rekreačně. Sama jsem se tam jako malá učila lyžovat.

Co se týče ubytování, za mě vyhrává Král Šumavy.


ZADOV
Na Zadov jsem vždy jezdila jen v zimě na lyže, ale letos jsem zde byla v létě. Navštívila jsem rozhlednu ze starého skokanského můstku a projela se na koloběžkách terénem v okolí. Ty koloběžky jsou naprostá paráda, je zde několik tras dle obtížnosti. Měla jsem půjčenou koloběžku na odpoledne a sthíhla jsem dva sjezdy - jeden asi 7 km a druhý asi 2,5 km. Také si zde můžete zapůjčit kola nebo se jen nechat vyvézt lanovkou na kopec k rozhledně. Dále je zde lanová dráha a posilnit se můžete v několika penzionech nebo hotelu Zadov.
Výsledek obrázku pro skokanský můstek zadov


KAŠPERSKÉ HORY
Krasné malé městečko, které skrývá mnoho vyžití a opravdu stojí za to se zde zdržet po celý den. Již jsem zde byla několikrát a ráda se sem vracím. Ráno začínám v kavárně Rosta, kde vám připraví skvělou kávu /ono je docela oříšek si na Šumavě dát kvalitní kávu/. Vedle této prazirpr/kavárny je takové malé rodinné bistro, kde prodávají domácí koláče, pečivo a jiné. Také si zde můžete dát kávu nebo čaj.
Po snídani můžete projít uličkou na náměstí, kde je kostel sv. Markéty a muzeum historických motocyklů /doporučuji navštívit, pokud cestujete s přítelem/.
Poté doporučuji navštívit nedaleký hrad Kašperk. Jsou dvě varianty - můžete jít přímo z Kašperských hor, je to asi 8 km chvilku loukami, poté lesem do kopce. Nebo dojet na parkoviště za městem, ze kterého vede asfaltová cesta přímo k hradu a jste tam za 15 minut. Z pracoviště je to asi 1,5 km lesem.
Před návštěvou hradu samotného vám doporučuji se vydat na nedalekou zříceninu s výhledem přímo na Kašperk. Najdete ji, pokud se na rozcestí v podhradí vydáte úzkou cestičkou do kopce do lesa a to úplně na opačnou stranu, než se nachází hrad. Zřícenina se jmenuje Pustý hrádek - viz foto.

ŠPIČÁK
V zimě lyžařské středisko, v létě ráj pro cyklisty nebo pěší. Za mě na lyže super, ale černou sjezdovku nedoporučuji :D Jinak si zde celoročně můžete projít trasu Černé + Čertovo jezero a zakončit to nahoře na rozhledně Špičák. Trasa má cca 11 km.JAVORNÍK
Menší vesnička na Prachaticku, která je známá malou fotogenickou kapličkou a Klostermannovou rozhlednou. Je zde i malá sjezdovka s vlekem - opět ideální pro děti. Jinak co se týče ubytování tak doporučuji Hotel Vyhlídka, z terasy je nádrehný pohled do údolí, dobře vaří a ceny jsou taky ok. ;)
/již to píši vše ve zkratce, jelikož už tak bude článek dost dlouhý/

/fotky jsem použila vlastní :) / + více fotek a článků o mých výletech Šumavou najdete v rubrice Diary

Děkuji za přečtení a pokračování někdy příště :)
Mějte se krásně, M`

/léto/

12. srpna 2018 v 20:17
Ať už se letos chystáte přes léto kamkoliv, přeji Vám, ať se Vaše plány vydaří. Užijte si léto a veškerý volný čas naplno :)

Související obrázek

Související obrázek
M`

Trocha motivace :)

15. května 2018 v 20:54
Zdravím Photobucket - Video and Image Hosting,
jelikož je zkouškové, občas při učení pokukuji po motivačních citátech nebo si je i mezi sebou se spolužáky občas sdílíme, napadlo mě některé přidat i sem. Někdy se do toho učení moc nechce a je potřeba se nějak nakopnout. Každému vyhovuje něco jiného - já třeba poslouchám nějakou příjemnou hudbu, nebo koukám na zmíněné motivační citáty či motta, nebo prostě na chvilku vypnu a dělám něco jiného (vařím, peru, žehlím, úklízím, jdu se projít nebo s někym na kávu) než školu a pak se zas vracím k učení.
více v celém článku.

Šumava na Instagramu

18. února 2018 v 10:40
Ahoj,
před časem jsem našla na Instagramu stránku zaměřenou na na Šumavu a okolí. Najdete ji pod názvem @fotimesumavu a jsou zde nejen krásné fotky, ale i tipy na výlety, zajímavá místa a různé soutěže.
Takových stránek je všude spousta, již jsem vám sem dávala fotky z Facebooku, konkrétně že stránky Šumavanet.cz a taky dále na Instagramu sleduji @welovesumava, takže pokud nevíte kam vyrazit, je tady spousta inspirace.
Dávám to sem, protože z mých příspěvků již víte, že na Šumavě trávím i několik víkendů či týdnů do roka a stále se tam vracím :)

Kam nejraději po Česku jezdíte vy? Jaké je vaše oblíbené místo, kam se vracíte třeba i každý rok? :)
hezký zbytek víkendu, M'

St. Patrick´s Day

17. března 2017 v 13:44
Výsledek obrázku pro st patrick day tumblr

Jóga

14. října 2016 v 9:32
Ahoj,
dneska je to po dlouhé době netradiční článek. Nevím, zda jsem již tady na blogu vůbec zmiňovala, že cvičím jógu..ale teď už to víte :D
Začala jsem už snad před třemi lety a od té doby cvičím "pravidelně" (vysvětlení pro uvozovky: Nedávám si žádné předsevzetí ani nemám přesně určené dny ani hodiny,kdy si zacvičit,jelikož pak nemáte jednou čas a takhle se to s vámi táhne, ..protože se vám pak nechce ani další den a je demotivující,když neplníte ten svůj plán atd atd..). Proto tedy cvičím,kdyz potřebuji a mám čas. Samozřejmě se snažím alespoň 2x týdně ..abych nevyšla že cviku, ale občas opravdu na víc čas není.

Vnímání

1. října 2016 v 18:23
Ahoj,
teď v neděli (2.10.) u nás ve městě končí výstava s názvem Vnímání. Šlo o to, že dominanta náměstí, kašna, byla zakryta černou "bariérou" a když ji lidé chtěli vidět, museli jít přes lávku dovnitř :)
Tato výstava trvala měsíc (přibližně) a rozpoutala ve městě spoustu debat o tom, kdo to financoval (to všechny zajímá nejvíce), proč kašnu zakrývat, co na to řeknou turisté a podobně. (kdo by chtěl vědět více)

Mně se ten nápad ale moc líbil a když jsem se pak na kašnu byla podívat, bylo to něco neobvyklého..ano, i přesto, že v tomto městě žiji od narození a mohla jsem ji vídat každý den, tohle byl opravdu zážitek. Okolní domy totiž v pozadí nerušily a člověk tedy kašnu poprvé viděl úplně samotnou a mohl se soustředit na každý detail. Prostě to byl velice zajimavý pohled na věc, která nám místním již trochu zevšedněla. :)


hezký víkend přeje M`

Výlet - Nové Hrady

8. června 2016 v 13:26
Ahoj!
O víkendu jsme byli s přítelem na jednodenním výletě v Nových Hradech a Terčině údolí. Tak mě napadalo, že vám ukážu pár fotek a nebo dám inspiraci na výlet.
Nejprve jsme zaparkovali na náměstí a prošli město a hrad, také jsme navštívili krásnou kavárnu přímo před hradem. Mají zde skvělou zmrzlinu. Poté jsme se vrátili za město do Terčina údolí. Je to rozlehlý park se spoustou zastávek a zajímavých míst. (info zde)
Počasí bylo krásné, slunečné, takže pro výlet ideální. Spojili jsme prohlídku města s přírodou, protože přítel nemá rád chodit jen po městě - preferuje radši jen celodenní procházky v přírodě. Už jsem zde byla několikrát, hlavně ještě jako malá, ale procházka v krásné přírodě nikdy neuškodí.

foto v celém článku.

Tip na dekoraci

4. listopadu 2015 v 14:52
Ahoj :)
Tento článek je takové trochu DIY, i když to zabere asi jen 5 minut a nemusíte být vůbec zruční. Chtěla bych vám ukázat jeden z mých rychlých tipů, protože nejsem člověk, který má čas běhat po papírnictvích a kutilských obchodech a poté doma něco tvořit (i když bych moc chtěla :D), a přesto se neobejdu bez dekorací a kravinek. Je to jednoduchá celoroční dekorace na okno či stůl.
návod v celém článku

Salzburg 2015

31. května 2015 v 18:05
Zdravím :)
Vydávám tento článek bohužel až dnes, protože jsem měla v plánu ty novinky a dnes jsem se teprve dostala k tomu dát fotky z foťáku do notebooku.
V sobotu - 16.5 jsme byli s přítelem v Salzburgu na jednodenním výletě. Počasí vyšlo krásné a vše bylo fajn. V Salzburgu jsme byli asi před dvěma lety na adventních trzích, tak jsme se rozhodli se tam podívat i na jaře. :)
fotky v celém článku
 
 

Reklama