Diary

/první adventní neděle/

2. prosince 2018 v 18:18
Zdravím :)

Chtěla bych Vám popřát příjemně a poklidě prožitý předvánoční čas. Nikam nechvátejte, dárky ani napečených 15 druhů cukorví nejsou všechno a udělejte si raději čas na sebe, své blízké. Nebo prostě čas na všechno, co jste ještě v tomto roce ještě chtěli stihnout :)

Jak jsem již v nějakém článku zmiňovala, dárky mám nakoupené, ve škole ty zápočty zas tak hrozné nejsou - zatím mám vše napsané a prošla jsem (pokud nejde o život, jde o ...), a tak se budu snažit tento měsíc být více s rodinou a užívat si té atmosféry všude kolem.
Proč to tady říkám..již od prváku na VŠ jsem totiž zjistila, že po dobu studia si ty Vánoce asi nikdy moc neužiji, jelikož je prosinec plný termínů odevzdání seminárek, testů a předtermínů zkoušek. Byla jsem tedy vždy z Vánoc tak trochu ve stresu. Užila jsem si leda tak Štědrý den, jinak jsem ležela v knížkách a podobně, jen abych něco nezanedbala. A letos na to kašlu. Je pravda, že dárky jsem předem nakoupila schválně, ale ve škole se nic nezměnilo a výsledky chtějí pořád..jenže, asi už to tolik neřeším a netoužím po tom, mít vše stále na 100%.
Pokud jste se v přechozím povídání trochu našli - zvolněte, opravdu :) I když - člověk k tomu musím asi nějak dospět sám..a ono je to takhle přes to studium na VŠ se vším, ne jen s Vánoci. Asi hlavní "moudro", ke kterému jsem dospěla je, že by člověk měl přestat říkat..udělám/navštívím/přečtu si to až po zkouškách/zápočtech/státnicích/doplňte dle svého/....a dělat věci, jak se mu zachce, aby nepřišel o to důležité, co se kolem děje a třeba se opakovat nebude :) Samozřejmě i zároveň plnit ty povinnosti, ale chápete, jak jsem to myslela. :)
Výsledek obrázku pro christmas candle tumblr

Mějte se krásně, M`

26/11/2018

26. listopadu 2018 v 17:38
Ahoj :)

hlásím se jen krátce při pauze od psaní bakalářky. Doufám, že jste si užili uplynulý víkend a odpočinuli jste si na další týden. Já jsem již udělala nějakou Vánoční výzdobu, učila jsem se, psala bakalářku a tak nějak poklízela. Ono se v tomhle počasí toho moc nedá. Snad bude lépe.
Už ten shon kolem Vánoc začínám pomalu ale jistě vnímat. Nejen v obchodech, ale i rodina plaší a plánuje, tak jsem docela ráda, že mám dárky nakoupené a teď už jen dořešit drobnosti. Teď v neděli už také začíná advent, chystám se na první letošní punč a rozsvícení stromku na náměstí. :)

Co vy? Jak jste na tom s dárkama a výzdobou? :) Už jste letos měli punč nebo něco Vánočního? :)

Výsledek obrázku pro christmas wallpaper tumblr

Pěkný den, M'

photo of the week - Grosser Rachel (1453 m n.m.)

18. listopadu 2018 v 9:55
Ahoj,

už asi i přeskočím úvod o tom, jak toho je teď před Vánoci hodně. Jednak se tím nechci zdržovat a za druhé jsme na to hádám všichni podobně. :)

Tento týden opět příšerně rychle utekl a byl hektický. Škola, učení, psaní bakalářky, nákupy Vánočních dárků, práce.. a to stále dokola. Vypadá to ale, že bych do konce listopadu mohla mít Vánoční dárky hotové :) Kéž by se podobný progres týkal i té bakalřky. Zasekla jsem se na začátku praktické části a nějak s tím nemohu hnout a jak teď přišly i první zápočty, tak to je plně konec. :D
V rámci zachování zdravého rozumu jsem si včera naordinovala volno a vyrazila jsem na výšlap na Šumavu, tentokrát z Německé strany na vrchol Roklan, Roklanské jezero a kapli. Počasí vyšlo slunečené, ale bylo i přesto hodně chladno a na vrcholu Roklanu foukal mrazivý vítr. Túra byla dlouhá asi 17 km, šlo o okruh s relativně nenáročným terénem. Domů jsem se vrátila už za tmy, ale bylo to opravdu super.
Dnes už se zase vrhám na učení na zítřejší test.

Jak se máte vy? :)
Mějte se krásně, M`

photo of the week

21. října 2018 v 21:45
Ahoj,
tento týden hrozně rychle utekl a i přesto, že jsem měla v práci volno a chodila jen do školy, toho bylo více, než dost.
O víkendu jsem byla na výletě na rozhledně na Kraví hoře, bylo mlhavo /v nížíně sluníčko, proto mě nenapadlo, že nahoře bude mlha :D /, tak nebylo nic moc vidět. Ale procházka to byla pěkná :) Ta podzimní příroda je prostě krásná.

Normálně na mě tento víkend nějak padla vánoční nálada a už pokukuji po prvních dárcích :D Tak třeba to budu mít do konce listopadu nakoupené a pak si v klidu užiji předvánoční atmosféru a bude čas na učení na zápočty. Minulý rok jsem to takto udělala a pak jsem neměla žádný stres a nemusela se s lidma mačkat v obchodech v předvánočním shonu.

Jak se máte vy?
Přeji úspěšný start do nového týdne :)

M`

Podzimní procházky 🍁

15. října 2018 v 9:21
Zdravím,
u minulého "deníkového" článku jsem se trochu více rozepsala, tak to dnes zkusím krátce.
Začíná třetí týden semestru, zatím /musím zaklepat/ vše vypadá relativně v pohodě, tak uvidíme, co budu říkat před Vánoci a v lednu :D
V týdnu je to docela hektické, každý den je jiný a po večerech se snažím pokračovat v psaní bakalářky. Zjistuji, že i kdyžbv teoretické části postupuji relativně rychle, praktická část bude asi trochu oříšek. Také se občas zdržím jen tím, že si celou práci přečtu a trávím odpoledne/večer "uhlazovaním" textu a nebo ještě doplňováním toho, co mě ještě k dané věci napadne.
více v celém článku.

Poslední zářijové dny 🌻🌳

1. října 2018 v 20:30
Zdravím,
dnes mám za sebou první den zimního semestru. Poslední rok bakalářského studia před sebou. Docela to rychle utíká, ale to si člověk říká u všeho, když je už skoro na konci :D Rozvrh mám celkem dobrý, úterý a pátky volné, akorát čtvrtek do 18:20, ale uvidíme, třeba nebude potřeba tam chodit - je to přednáška. Dnes jsem měla první hodinu pilates a bylo to moc fajn, takže pokud někdo také váháte, tělocvik na VŠ doporučuji :)
více v celém článku.

Podzim & já

25. září 2018 v 19:35
Ahoj,
jelikož jsem se u minulého článku ptala já, co se Vám na podzimu líbí a proč, mám tady dnes článek na to samé téma akorát z mého pohledu.
V posledních letech nedokážu říci, jaké je mé oblíbené roční období, jelikož na každém je něco kouzelného a vždy mě něčím překvapí. Co se týče počasí a jiných přírodních jevů - nad ničím se nepozastavuji a beru to tak, jak to je. Prostě na podzim občas fouká a prší, v létě teplota stoupá ke 40 stupňům na slunci a podobně. Nevidím důvod /tedy pokud někdo nemá zdravotní problémy/, proč bychom si měli stěžovat. :) Tím, že tyto neovlivnitelné věci začneme brát tak jak jsou si hodně ulehčíme. Ano, taky jsem k tomu musela dojít a že to trvalo, ale je to tak. :D Použiji takovou trochu ohrané věty - vše bude takové, jaké si to uděláš a vše je v hlavě :)
Užívejte každý den a mějte se krásně.


Teď už tedy slíbené odpovědi :)

1. Co se Ti na podzimu líbí?

Ze všeho nejvíce ty barvy přírody, také ty slunečné dny, kdy si dáte venku kávu, nebo čaj a jen tak se procházíte. Nebo mám ráda ty upršené dny, kdy si dám na zahřátí třeba dýňovou polévku a můžu celý den chodit v několika vrstvách oblečení.

2. Čaj, káva, nebo horká čokoláda?

Čaj a káva :)

3. Jaká je tvá nejoblíbenější podzimní vzpomínka?

Pouštění draka na louce a poté čtení a pití čaje na břehu rybníka.

4. Oblíbená podzimní činnost?

Sezení u krbu s přáteli nebo s rodinou - grilování, povídání. Nebo také vaření, pečení. Také ráda nakupuji a zapaluji vonné svíčky.

5. Oblíbený podzimní kousek z tvého šatníku?

Ponča a dlouhé šály, nejlépe ty, do kterých se zabalím celá :D

6. Oblíbená podzimní barva?

Tmavě zelená, červená a hořčicová :)

Související obrázek
M`

23/09/18 první podzimní den🍃

23. září 2018 v 9:00
Ahoj,
máme tady podzim :) Co na podzimu máte nejraději a co naopak neradi? :)


Přeji úspěšný start do nového týdne, M`

Ohlédnutí za uplynulými dny

14. září 2018 v 9:19
Ahoj :)

ozývám se opět po nějaké době s dalším článkem. Je toho hodně, co vám chci sdělit, ale nechci, aby byl článek dlouhý, tak uvidíme, co z toho vznikne. :D
Stále chodím do práce. Do konce října budu mít obě dvě a poté, až uvidím, jak to skloubit se školou, tak zůstanu jen v jedné. Také jsem se přestěhovala s našima mimo město, což jsem zde ještě ani nezmiňovala /ano, původně se měli naši stěhovat sami a já zůstat ve městě, jelikož jsem s nimi už nebydlela - ale situace se změnila - jen ve zkratce k tomu řeknu, že toto léto pro mě bylo hodně výživné a vše se mi změnio snad o 360 stupňů, ale úplně se mi to tady nechce rozebírat, třeba časem../ Takže tedy dojíždím kždý den do práce, což je pro mne nezvyk - ALE! ten klid, když přijedete z práce, sednete na terasu, uvaříte si čaj/kávu a tak..:)
No a pomalu se začínám těšit na podzim. V obchodech koukám po teplém oblečení, kotníkových botách. Přemýšlím, kam ješt vyrazit na výlet nebo prodloužený víkend a pozor - PÍŠI BAKALÁŘKU! :D Po několika týdnech, možná i měsících přemlouvání se, jsem konečně zase našla energii a motivaci zamakat na věcech do školy a tak celkově na i sobě. Od října jsem zapsaná na pilates a opět si pořídím permanentku do posilovny. Tak nějak mám opět nějaký motor, co mě pohání vpřed a jsem za to moc ráda. Už jsem myslela, že se to šptané období se mnou potáhne snad do konce roku nebo i déle. Pokud také prožíváte nějaké horší období, veřte, že bude líp. /ale na toto téma někdy příště.../

Jak se máte vy? Těšíte se na podzim? :)

Jdu se zase vrátit k práci. Mějte pěkný víkend.


M`

/z uplynulého týdne 📖/

20. srpna 2018 v 9:32
Ahoj,

abych řekla pravdu, úplně nevím, o čem psát. Poslední týdny jsou podobné, jedině víkendy se liší. Chodím do jedné práce, do druhé, odpoledne pomalu stěhuji, balím, nakupuji nábytek a vybavení. Nebo tak stále někde lítám a zařizuji.
Už se pomalu blíží září a na bakalářku jsem ještě nesáhla. Mám určitou představu, půjčenou literaturu, ale to je vše. Do konce tohoto týdne bych chtěla být přestěhována (stěhuji se k našim do domu) a pak snad začnu pracovat na té bakalářské práci. V září také budu muset pořešit, v jaké práci zůstat, jelikož dvě práce při škole asi nezvládnu.
Víkend byl klidný, pekla jsem, četla si, poklizela a procházela se v přírodě. Jak je ta tráva vyprahlá, tak to vypadá skoro jako na podzim. Docela se i na ten podzim těším, ono si asi v té škole i odpočinu (uvidíme, co řeknu v říjnu) - toto léto bylo a je docela náročné.

Mějte úspěšný týden, M' 
 

Reklama