Diary

Podzimní procházky 🍁

Dnes v 9:21
Zdravím,
u minulého "deníkového" článku jsem se trochu více rozepsala, tak to dnes zkusím krátce.
Začíná třetí týden semestru, zatím /musím zaklepat/ vše vypadá relativně v pohodě, tak uvidíme, co budu říkat před Vánoci a v lednu :D
V týdnu je to docela hektické, každý den je jiný a po večerech se snažím pokračovat v psaní bakalářky. Zjistuji, že i kdyžbv teoretické části postupuji relativně rychle, praktická část bude asi trochu oříšek. Také se občas zdržím jen tím, že si celou práci přečtu a trávím odpoledne/večer "uhlazovaním" textu a nebo ještě doplňováním toho, co mě ještě k dané věci napadne.
více v celém článku.

Poslední zářijové dny 🌻🌳

1. října 2018 v 20:30
Zdravím,
dnes mám za sebou první den zimního semestru. Poslední rok bakalářského studia před sebou. Docela to rychle utíká, ale to si člověk říká u všeho, když je už skoro na konci :D Rozvrh mám celkem dobrý, úterý a pátky volné, akorát čtvrtek do 18:20, ale uvidíme, třeba nebude potřeba tam chodit - je to přednáška. Dnes jsem měla první hodinu pilates a bylo to moc fajn, takže pokud někdo také váháte, tělocvik na VŠ doporučuji :)
více v celém článku.

Podzim & já

25. září 2018 v 19:35
Ahoj,
jelikož jsem se u minulého článku ptala já, co se Vám na podzimu líbí a proč, mám tady dnes článek na to samé téma akorát z mého pohledu.
V posledních letech nedokážu říci, jaké je mé oblíbené roční období, jelikož na každém je něco kouzelného a vždy mě něčím překvapí. Co se týče počasí a jiných přírodních jevů - nad ničím se nepozastavuji a beru to tak, jak to je. Prostě na podzim občas fouká a prší, v létě teplota stoupá ke 40 stupňům na slunci a podobně. Nevidím důvod /tedy pokud někdo nemá zdravotní problémy/, proč bychom si měli stěžovat. :) Tím, že tyto neovlivnitelné věci začneme brát tak jak jsou si hodně ulehčíme. Ano, taky jsem k tomu musela dojít a že to trvalo, ale je to tak. :D Použiji takovou trochu ohrané věty - vše bude takové, jaké si to uděláš a vše je v hlavě :)
Užívejte každý den a mějte se krásně.


Teď už tedy slíbené odpovědi :)

1. Co se Ti na podzimu líbí?

Ze všeho nejvíce ty barvy přírody, také ty slunečné dny, kdy si dáte venku kávu, nebo čaj a jen tak se procházíte. Nebo mám ráda ty upršené dny, kdy si dám na zahřátí třeba dýňovou polévku a můžu celý den chodit v několika vrstvách oblečení.

2. Čaj, káva, nebo horká čokoláda?

Čaj a káva :)

3. Jaká je tvá nejoblíbenější podzimní vzpomínka?

Pouštění draka na louce a poté čtení a pití čaje na břehu rybníka.

4. Oblíbená podzimní činnost?

Sezení u krbu s přáteli nebo s rodinou - grilování, povídání. Nebo také vaření, pečení. Také ráda nakupuji a zapaluji vonné svíčky.

5. Oblíbený podzimní kousek z tvého šatníku?

Ponča a dlouhé šály, nejlépe ty, do kterých se zabalím celá :D

6. Oblíbená podzimní barva?

Tmavě zelená, červená a hořčicová :)

Související obrázek
M`

23/09/18 první podzimní den🍃

23. září 2018 v 9:00
Ahoj,
máme tady podzim :) Co na podzimu máte nejraději a co naopak neradi? :)


Přeji úspěšný start do nového týdne, M`

Ohlédnutí za uplynulými dny

14. září 2018 v 9:19
Ahoj :)

ozývám se opět po nějaké době s dalším článkem. Je toho hodně, co vám chci sdělit, ale nechci, aby byl článek dlouhý, tak uvidíme, co z toho vznikne. :D
Stále chodím do práce. Do konce října budu mít obě dvě a poté, až uvidím, jak to skloubit se školou, tak zůstanu jen v jedné. Také jsem se přestěhovala s našima mimo město, což jsem zde ještě ani nezmiňovala /ano, původně se měli naši stěhovat sami a já zůstat ve městě, jelikož jsem s nimi už nebydlela - ale situace se změnila - jen ve zkratce k tomu řeknu, že toto léto pro mě bylo hodně výživné a vše se mi změnio snad o 360 stupňů, ale úplně se mi to tady nechce rozebírat, třeba časem../ Takže tedy dojíždím kždý den do práce, což je pro mne nezvyk - ALE! ten klid, když přijedete z práce, sednete na terasu, uvaříte si čaj/kávu a tak..:)
No a pomalu se začínám těšit na podzim. V obchodech koukám po teplém oblečení, kotníkových botách. Přemýšlím, kam ješt vyrazit na výlet nebo prodloužený víkend a pozor - PÍŠI BAKALÁŘKU! :D Po několika týdnech, možná i měsících přemlouvání se, jsem konečně zase našla energii a motivaci zamakat na věcech do školy a tak celkově na i sobě. Od října jsem zapsaná na pilates a opět si pořídím permanentku do posilovny. Tak nějak mám opět nějaký motor, co mě pohání vpřed a jsem za to moc ráda. Už jsem myslela, že se to šptané období se mnou potáhne snad do konce roku nebo i déle. Pokud také prožíváte nějaké horší období, veřte, že bude líp. /ale na toto téma někdy příště.../

Jak se máte vy? Těšíte se na podzim? :)

Jdu se zase vrátit k práci. Mějte pěkný víkend.


M`

/z uplynulého týdne 📖/

20. srpna 2018 v 9:32
Ahoj,

abych řekla pravdu, úplně nevím, o čem psát. Poslední týdny jsou podobné, jedině víkendy se liší. Chodím do jedné práce, do druhé, odpoledne pomalu stěhuji, balím, nakupuji nábytek a vybavení. Nebo tak stále někde lítám a zařizuji.
Už se pomalu blíží září a na bakalářku jsem ještě nesáhla. Mám určitou představu, půjčenou literaturu, ale to je vše. Do konce tohoto týdne bych chtěla být přestěhována (stěhuji se k našim do domu) a pak snad začnu pracovat na té bakalářské práci. V září také budu muset pořešit, v jaké práci zůstat, jelikož dvě práce při škole asi nezvládnu.
Víkend byl klidný, pekla jsem, četla si, poklizela a procházela se v přírodě. Jak je ta tráva vyprahlá, tak to vypadá skoro jako na podzim. Docela se i na ten podzim těším, ono si asi v té škole i odpočinu (uvidíme, co řeknu v říjnu) - toto léto bylo a je docela náročné.

Mějte úspěšný týden, M'Týdenní update 🌿

5. srpna 2018 v 21:48
Ahoj,
tentokrát to asi nebude moc záživný článek. Jen se hlásím, že žiju - přežívám/vyskytuji se. I když bych ráda vše napsala a nějak se z toho vypovídala, utřídila myšlenky, sdělila to někomu nestrannému - nejde to, jelikož nevím, kdo toto čte nebo nečte. V současné chvíli nepotřebuji, aby byl někdo o mém soukromí nějak více informovaný, než musí.
Ve zkatce jen povím, že jsem každý den, jak jinak, než v práci a mimo práci řeším spostu nových věcí, které jsem vůbec neplánovala /nebo jsem spíš nečekala, že je budu někdy řešit a když už ano, tak ne teď/ a nejsem z toho moc moudrá. Chce to čas, trpělivost a odhodlání, ale jsem člověk, který se tohle všechno zatím učí a tak tedy prozatím nevěřím v to, že někdy bude zase něco v pořádku nebo jako dřív. Ono nikdy nebude nic jako dřív, nemyslím to doslova, ale nemám vhodnější slova - prostě chci být šťastná a v pohodě. Chci šířit pozitivní energii a chci sem zase dávat články veselé, ne jen stěžovací. Problémů je dnes a denně kolem nás spousta, ale už málokdo myslí na to, že je potřeba šířit hlavně to dobré.

Hodně teď přemýším, hodně travím čas sama se sebou a hledám (se). Hodně mi pomáhá chodit do přírody, cvičení /vlastně jakákoliv fyzická zátěž/. Snažím se plnit vše na 100 %, ale i přesto se mi některé věci nedaří dokončit, anebo je odkládám - nemám sílu.
Bude líp.
Doufám.


PS: děkuji za veškeré komentáře, vždy mě to potěší a omlouvám se, že tak rychle nereaguji <3
Mějte se krásně
M`

Šumava 🌲

29. července 2018 v 15:07
Ahoj,
ozývám se po delší době, jelikož jsem toho v posledních dnech měla moc a snažila jsem se vše dodělat, než jsem odjela na pár dní na Šumavu. :) Bylo to opět super a hlavně jsem si docela vyčistila hlavu. Mám tady pár fotek a ráda bych také někdy udělala článek s tipy na výlety po Šumavě :)
Snad se k tomu dostanu co nejdříve, dokud jsou prázdniny a je čas někam ještě vyrazit.

Jak se máte vy? :)
Přeji úspěšný týden, M'

/na zahradě 🌻/

16. července 2018 v 14:25
Zdravím,
již tradičně píši takto při pondělku. Začíná další pracovní týden a vlastně mi přijde, že letošní léto ani jiné, než pracovní nebude. Zatím nemám naplánovanou žádnou dovolenou, jen se snažím každou volnou chvilku někam vyjet.
Uplynulý víkend jsem po delší době trávila u našich a prací na zahradě. Je to pro mě vždy výborný relax :)

Jak jste trávili víkend vy? :) Máte již po dovolené nebo se na ni teprve těšíte? :)

Přeji úspěšný týden
M'

/na borůvkách/

9. července 2018 v 14:56
Ahoj,
Tak o víkend jsem se nakonec na Šumavu nedostala, ale i přes změnu plánu jsem si volno docela užila.
Jak jste se měli vy? :)
Přeji krásný den 🖤
 
 

Reklama
Reklama